Батькам

-

"Ми сильно помиляємося, якщо думаємо, що життя дитини в шкільному віці все належить школі, ні, школа має тільки досить невелику частку в тому природному розвитку дитини, на яке набагато більше впливу надає час, природа і сімейне життя."
К.Д. Ушинський





Шановні батьки, давайте виховувати дітей разом!
     Тільки наша спільна праця зможе дати нам хороші плоди!
 Неможливо зробити оплеск однією рукою. Учитель - це тільки одна «долонька». І якою б сильною, творчою та мудрою вона не була, без вас, дорогі батьки, без вашої другої «долоньки», вчитель безсилий.
Школа не завжди може задовольнити всі запити батьків. І все ж ... Якщо подивитися на ситуацію з іншого боку. Що залежить від батьків? Як вони будують свої відносини з установою освіти , в якому навчається їхня дитина ? Що можуть дорослі зробити для того , щоб школа не стала « полігоном » для конфліктів , а була другим домом для їхніх дітей ? Виявляється , для цього треба зовсім небагато : треба тільки навчитися вибудовувати взаємини один з одним.
Ось деякі рекомендації батькам , як будувати відносини з вчителями вашої дитини.

-Намагайтеся побачити у вчителі свого союзника, зрозуміти його заклопотаність справами вашої дитини, розділяйте високу відповідальність, яку він несе на собі.

-Цінуйте бажання педагога повідомити щось нове і важливе про вашу дитину.
Завжди ставитеся до вчителя шанобливо, особливо проявляйте це в присутності дітей, не кажіть різко про помилки ваших педагогів, хоча і їм, як і всім людям, властиво помилятися.

-Терпляче вислухайте педагога, не соромтеся і не бійтеся задавати питання, щоб виключити недомовки і неясності. Чим більше ви будете знати, тим легше буде спілкуватися.

-Не давайте волі емоціям: коли відчуваєте, що їх важко контролювати, уявіть себе на місці вчителя.

-Відвідуйте батьківські збори, проявляйте на них активність, виявляйте посильну допомогу вчителям. Це підвищить ваш авторитет не тільки в школі, а й в очах власної дитини.

-Якщо у вас виникають труднощі у вихованні дитини , відверто скажіть про це педагогу : разом буде легше їх подолати.Пам'ятайте , що виховання не може бути успішним , якщо між вчителями та батьками погані стосунки. Для того , щоб навчити дитину необхідним соціальним навичкам , батьки повинні не тільки розповісти про них підростаючій людині , а й демонструвати їх на практиці. Подумайте , будь ласка , якими бачаться дитині ваші ділові та особистісні відносини з вчителями ? Погодилися б ви , щоб дитина будувала взаємодію з іншими людьми , скориставшись саме вашою моделлю? Якщо так , то вас можна тільки привітати . Якщо ні - у вас ще є час , щоб щось змінити.
-Тільки спільно, всі разом ми подолаємо всі труднощі!

Тому будь-яка ваша допомога - це добрий знак того, що все у нас вийде, дорогі батьки.


Немає коментарів:

Дописати коментар